Aktualności

#InwestStory - cykl spotkań dla inwestorów

2017-11-20 13:18:00


#InwestStory – Noble Securities S.A. wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. zapraszają na cykl spotkań dla inwestorów. Noble Securities S.A. wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., przygotował cykl 9 spotkań pod tytułem #InwestStory – Do inwestowania jeden krok! Jest to pierwsza edycja cyklu spotkań. Start już 4 października br. w Krakowie.

#InwestStory – Do inwestowania jeden krok! – jest to cykl 9 spotkań przygotowanych przez dom maklerski Noble Securities S.A. oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Pierwsza edycja spotkań #InwestStory rozpoczyna się 4 października br. w Krakowie. Kolejne odbędą się: 11.10 w Gdyni, 18.10 w Katowicach, 24.10 w Poznaniu, 7.11 we Wrocławiu, 15.11 w Warszawie, 23.11 w Łodzi, 29.11 w Toruniu i 6.12 w Częstochowie.

Wydarzenie zostało przygotowane z myślą o inwestorach chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku kapitałowego, a także osobach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z giełdą.

Program spotkań koncentruje się na tematyce związanej z instrumentami notowanymi na GPW. Dzięki spotkaniom inwestorzy dowiedzą się jak inwestuje się w spółki dywidendowe, a także jaka jest różnica pomiędzy analizą fundamentalną a techniczną.

- Nadchodząca jesień zapowiada się bardzo intensywnie, dla osób zainteresowanych inwestowaniem dzięki pomysłowi #InwestStory. Przy wsparciu doświadczonych praktyków, początkujący inwestorzy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat instrumentów notowanych na GPW, jak również poznać zasady sporządzania rekomendacji czy przygotowania analiz fundamentalnych i technicznych. To doskonały wstęp do inwestowania dla wszystkich osób stawiających pierwsze kroki na warszawskim parkiecie, a dla GPW – kolejna, wartościowa inicjatywa edukacyjna, która ma przed sobą przyszłość – powiedział Jacek Fotek, Wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

#InwestStory, to przedsięwzięcie, które jest doskonałą okazją do osobistego spotkania się inwestorów z analitykami, którzy na co dzień odpowiadają za sporządzanie rekomendacji, jak i również współpracują z Gazetą Giełdy i Inwestorów „Parkiet” przy tworzeniu portfela fundamentalnego. Dodatkowo wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość poznać przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Cieszymy się, że wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. możemy zapoczątkować nasz cykl spotkań #InwestStory. Jestem przekonany, że spotkania będą przyjęte z dużym zainteresowaniem, a cel jaki nam przyświeca to bezpośredni kontakt z inwestorami, a także osobami, które chcą rozpocząć swoją przygodę na giełdzie i dostarczenie im praktycznej wiedzy, a także narzędzi pozwalających skutecznie działać na rynku kapitałowym – podsumowuje Grzegorz Zawada, Wiceprezes Zarządu, Noble Securities S.A.

Spotkania w ramach cyklu #InwestStory to również doskonała okazja do kuluarowych rozmów z przedstawicielami Giełdy Papierów Wartościowych oraz analitykami naszego domu maklerskiego, którzy na co dzień odpowiadają za sporządzanie rekomendacji. – dodał Grzegorz Zawada.


Przyjdź i dowiedz się:

  • Czym są akcje, obligacje, ETF-y i inne instrumenty notowane na GPW?
  • Jak inwestuje się w spółki dywidendowe i czy to się w ogóle opłaca?
  • Czym różni się analiza fundamentalna od technicznej?
  • Czym jest pasywne zarządzanie?
  • Co brane jest pod uwagę przy sporządzaniu rekomendacji?
     

Zapisz się już dziś. Liczba miejsc ograniczona
Nie czekaj – rozpocznij swoje #InwestStory
Szczegóły oraz rejestracja >>

Prelegenci

  Filip Duszczyk
Dział Rozwoju Rynku, GPW


Absolwent wydziału ekonomii na University of Chicago. Od 1998 roku związany z rynkami opcji na chicagowskich giełdach. Pracował jako animator opcji na indeks S&P 500 na parkietach Chicago Board Options Exchange i Chicago Mercantile Exchange oraz kontraktów terminowych na indeks Dow Jones na Chicago Board of Trade. Absolwent Executive MBA na SGH w Warszawie. W 2014 roku dołączył do Zespołu Wdrożeń Produktowych GPW. Autor wielu publikacji na temat wykorzystania opcji giełdowych w procesie inwestowania.
Prelegent podczas licznych szkoleń, a także konferencji naukowych i branżowych w Polsce.
Prywatnie pasjonat futbolu amerykańskiego, jako trener i zawodnik drużyny Warsaw Sharks.
 
  Bogdan Kornacki
Dział Rozwoju Rynku, GPW


Wykształcenie wyższe ekonomiczne, makler papierów wartościowych (licencja nr 180). Od 1992 roku pracował w biurach maklerskich na stanowiskach związanych z inwestycjami własnymi, pełnił funkcję animatora oraz nadzorował działalność animatorów. Od 2007 r. pracuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w Dziale Instrumentów Pochodnych, a następnie w Dziale Rozwoju Rynku w zespole odpowiedzialnym za produkty strukturyzowane, ETFy i finansowe instrumenty pochodne. Członek komisji rewizyjnej ZMiD (wcześniej również członek zarządu ZMiD). Posiada wieloletnie doświadczenie, jako wykładowca i szkoleniowiec w zakresie instrumentów pochodnych i produktów strukturyzowanych, kierowanych do inwestorów indywidualnych oraz pracowników domów maklerskich.
 
        Marcin Gruba
Dział Rozwoju Rynku, GPW


Absolwent kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Marie Curie Skłodowskiej w Lublinie i uczestnik programu Chartered Financial Analyst (CFA). Z rynkiem kapitałowym związany od 10 lat. Karierę rozpoczynał w warszawskim biurze brytyjskiej firmie OSTC gdzie zajmował się handlem na rachunek własny kontraktami terminowymi na stopę procentową, towary, obligacje i indeksy na giełdach w Londynie (Liffe), Chicago (CME) i Frankfurcie (EUREX). Od 2013 roku związany ze spółką Title Trading USA gdzie współtworzył linię biznesową „futures” w USA, Azji i w Polsce. Od 2015 pracuje w Dziale Rozwoju Rynku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
        Krzysztof Ojczyk
Analityk w Departamencie Doradztwa Inwestycyjnego, Noble Securities S.A.


Absolwent AGH w Krakowie, makler papierów wartościowych od 1994 roku, od roku 2016 także z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego. W latach 1994 – 2010 w Domu Maklerskim Penetrator (od 2009 Trigon DM) jako analityk w Dziale Analiz i Informacji, kierownik Działu Dealerskiego oraz analityk w Wydziale Analiz i Rekomendacji. Od 2010 r. analityk Noble Securities SA, obecnie w Departamencie Doradztwa Inwestycyjnego.
 
        Eliza Dąbrowska
Dyrektor ds. Rozwoju Usługi Doradztwa Inwestycyjnego, Noble Securities S.A.


Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, makler papierów wartościowych. Od 2006 do 2013 roku związana z domem maklerskim Noble Securities, m.in. jako Dyrektor Punktu Obsługi Klienta. W latach 2013-2015 makler w Biurze Maklerskim Alior Banku. Od 2015 roku Dyrektor do spraw rozwoju usługi doradztwa inwestycyjnego w Noble Securities S.A.
 
        Krzysztof Radojewski
Dyrektor Departamentu Analiz Rynkowych, Noble Securitries S.A.


Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Swoje doświadczenie z rynkiem finansowym rozpoczął w 2005 roku, jako analityk rynku akcji w DI BRE S.A. Następnie pracował w IPOPEMA TFI na stanowisku Głównego Analityka, dalej jako Zarządzający Funduszami. Kolejnym etapem w jego karierze zawodowej była praca w IDEA TFI S.A., gdzie zarządzał aktywami. Od grudnia 2012 roku związany z Noble Securities S.A. Początkowo jako Analityk Akcji, a następnie, od 2014 roku, pełni funkcję Dyrektora Departamentu Analiz Rynkowych. Posiada licencję doradcy inwestycyjnego oraz ukończył 3 etapy egzaminu CFA. W 2015 roku kierowany przez niego zespół zajął drugie miejsce w edycji portfeli fundamentalnych „Parkietu”, wypracowując 64 proc. stopę zwrotu, a w 2016 roku trzecie miejsce ze stopą zwrotu na poziomie 41,3 proc.
 
        Tomasz Krzyk
Dyrektor Biura Analiz Papierów Dłużnych, Noble Securities S.A.


Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Dyrektor Biura Analiz Papierów Dłużnych w domu maklerskim Noble Securities S.A. Zajmuje się analizą kredytową spółek zainteresowanych emisją obligacji, w tym przygotowywaniem modeli przepływów pieniężnych dla przedsiębiorstw oraz ustalaniem podstawowych parametrów emisji obligacji w oparciu o profile ryzyka emitentów.