Aktualności

Ruszył pierwszy etap XVI edycji SIGG

2017-11-23 15:20:04

20 listopada wystartował I etap XVI Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Weźmie w nim udział ponad 19 tys. osób – czyli więcej niż w ubiegłorocznej edycji.

Uczniowie, po zapoznaniu się z platformą GPWtr@der podczas gry testowej, przystąpili już do inwestowania wirtualnych środków i nauki w ramach kursów e-learningowych. Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy – w pierwszym etapie jest to 30 tys. zł. Uczestnicy gry wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów będzie pomnożenie posiadanych środków.

Projekt od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem i tak też jest w przypadku obecnej edycji. W tym roku do udziału w SIGG przystąpiło ponad 900 nauczycieli i ponad 18 tys. uczniów z całej Polski, tworząc ponad 7000 zespołów. Jest to największy ogólnopolski projekt edukacyjny dotyczący inwestowania na giełdzie.

O kolejnych etapach będziemy informować w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych GPW.

Harmonogram przebiegu XVI edycji SIGG

Gra:

  • 30 października - 17 listopada 2017 r. - gra testowa
  • 20 listopada 2017 - 5 stycznia 2018 r. - I etap Gry (akcje i ETF-y)
  • 26 lutego - 16 marca 2018 r. - II etap Gry (kontrakty terminowe)
  • 11 kwietnia 2018 r. - Finał w Sali Notowań GPW (instrumenty z I i II etapu SIGG)

Kurs e-learningowy:

  • Kursy i testy od 20 listopada 2017 do 15 stycznia 2018

O Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej

XVI edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej jest organizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Współorganizatorem jest Fundacja GPW, a partnerem strategicznym – Fundacja im. Lesława A. Pagi. Patronat honorowy nad Projektem został objęty przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Finansów.