Aktualności

Szkolenie „Smart Lab: Techniki Fibonacciego”

2018-03-07 17:44:38

Fundacja GPW serdecznie zaprasza na szkolenie „Smart Lab: Techniki Fibonacciego”, które odbędzie się w dniu 12 maja 2018 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kurs przeznaczony jest dla osób, mających już doświadczenie na rynku kapitałowym oraz dla wszystkich, którzy szczególnie interesują się analizą techniczną i chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat zastosowania technik Fibonacciego w inwestowaniu.

Szkolenie poprowadzą Paweł Danielewicz oraz Tomasz Filipiak.

Prowadzący przedstawią uczestnikom szkolenia praktyczną i użyteczną wiedzę, wykorzystywaną w realnym tradingu. Pokażą, jak przy pomocy odpowiednio stosowanych technik Fibonacciego, konstruować strefy cenowe (wsparcia/opory), które charakteryzują się wysoką skutecznością. Unikatowym elementem szkolenia będzie prezentacja specjalistycznego narzędzia do generowania kluczowych węzłów cenowych Fibonacciego. Uczestnicy szkolenia poznają również układy harmoniczne ABCD i XABCD, które w powiązaniu z techniką grupowania zniesień można wykorzystywać do tworzenia efektywnych strategii rynkowych.

PROGRAM SZKOLENIA

9:45 – 10:00 Rejestracja uczestników
10:00 – 13:00 Techniki Fibonacciego
 • Wprowadzenie do technik Fibonacciego
  • Współczynniki Fibonacciego na rynkach finansowych
  • Grupowanie zniesień
  • Klasyfikacja i hierarchia ważności stref wsparć/oporów Fibo
 • Charakterystyka i identyfikacja formacji ABCD i XABCD oraz ich łączenie ze zgrupowanymi poziomami zniesień Fibonacciego
  • Klasyfikacja układów harmonicznych ABCD i XABCD
  • Metody pomiarów
  • Łączenie formacji ABCD i XABCD ze zgrupowanymi strefami Fibo, czyli uzyskiwanie ważnych i respektowanych obszarów cenowych
 • Strefy Fibonacciego i klasyczna analiza techniczna: szukanie elementów synergii (technika Median Line i WLT)
13:00 - 13:30 Przerwa kawowa
13:30 – 15:30 Techniki Fibonnacciego w praktyce
 • Narzędzia do budowania klastrów cenowych
 • Interwały czasowe wykorzystywane w inwestowaniu i tradingu
 • Praktyczne aspekty zajmowania pozycji na rynku w kontekście potencjalnych układów harmonicznych
 • Łączenie różnych układów ABCD, na tym samym wykresie cenowym w celu uzyskania jak najbardziej wiarygodnych stref cenowych.
15:30 - 15:45 Zakończenie kursu i rozdanie certyfikatów uczestnictwa


Koszt udziału w szkoleniu wynosi 500 zł.

Rejestracja na szkolenie >>

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Prowadzący
 

  Paweł Danielewicz
Analityk techniczny, DM BZWBK


Autor „Geometrii Fibonacciego”, bestsellerowej książki poświęconej technikom Fibonacciego, która w 2006 roku wprowadziła na polski grunt najnowocześniejszą i niezwykle przydatną wiedzę z analizy technicznej. Od kilku lat prowadzi serwis analityczny poświęcony kontraktom na indeks WIG20. Zajmuje się również szkoleniem traderów w ramach profesjonalnych szkoleń organizowanych przez Dom Maklerski BZWBK. Wieloletni wykładowca na konferencjach Wall Street, Profesjonalny Inwestor i FxCuffs. Przeprowadził w Polsce kilkadziesiąt zaawansowanych warsztatów z zakresu tradingu, prezentując skuteczne i nowatorskie strategie transakcyjne.  Propagator metod analitycznych bazujących na ciągu liczb Fibonacciego, ze szczególnym uwzględnieniem formacji harmonicznych ABCD i XABCD. Wielokrotnie współpracował z Gazetą Giełdy Parkiet i Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Od niedawna autor drugiej książki poświęconej technikom Fibonacciego, w której eksponuje najnowsze odkrycia poczynione na tym polu.
 
  Tomasz Filipiak

Z wykształcenia - dr nauk chemicznych. Z zamiłowania - inwestor indywidualny, trader z blisko 25-letnim doświadczeniem na rynkach finansowych. Twórca wielu mechanicznych i automatycznych strategii inwestycyjnych.  Realizował wiele projektów edukacyjnych dla Giełdy Papierów Wartościowych i Instytutu Rynku Kapitałowego. Wielokrotnie prowadził wykłady i warsztaty na zaproszenie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w ramach konferencji Wall Street oraz Profesjonalny Inwestor. Wyszkolił znaczną grupę inwestorów indywidualnych, którzy samodzielnie osiągają sukces na giełdzie a także na rynku forex.