Aktualności

GPW Asystent

2018-04-04 13:39:30


Z przyjemnością informujemy, że udostępniliśmy pierwszą pilotażową wersję „GPW Asystenta”. 

GPW Asystent to nowoczesne narzędzie komunikacyjne, które pozwala użytkownikom Facebook Messengera na dostęp do notowań i informacji giełdowych bezpośrednio w aplikacji. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest pierwszą giełdą w Europie, która udostępniła chatbota o takiej funkcjonalności.

Asystent działa w oparciu najpopularniejszą na świecie aplikację społecznościową i wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji oraz aplikacji do czatowania.

GPW Asystent umożliwia m.in.:

  • dostęp do bieżących notowań giełdowych wszystkich instrumentów notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie;
  • dostęp do informacji rynkowych takich jak: raporty EBI i ESPI, wiadomości z Polskiej Agencji Prasowej.


Docelowo narzędzie będzie rozbudowane o kolejne przydatne funkcjonalności m.in. szczegółowe wykresy, czy indywidualne powiadomienia o zmianie cen instrumentów notowanych na GPW.

Aby skorzystać z GPW Asystenta wystarczy pobrać aplikację Messenger na swój telefon i kliknąć w link podany poniżej:

Jeżeli w telefonie jest już zainstalowama aplikacja Facebook Messenger wystarczy wybrać „GPW Asystent” na liście kontaktów w komunikatorze i wysłać wiadomość np. z nazwą spółki. W odpowiedzi otrzymamy aktualne notowania oraz inne przydatne informacje, dotyczące m.in. raportów bieżących czy okresowych.


Zapraszamy do korzystania i przekazywania opinii oraz ewentualnych uwag na adres: internet@gpw.pl