Jesteś tutaj: Strona główna - GPWO GPWWiadomościWydarzenia / Konferencje / Debiuty

Aktualności

2013-12-01 10:18:47

Dzień Otwarty, 7 grudnia 2013

 cms_strona_tytu___7.12.jpg

Dzień Otwarty

w ramach programu Kapitalna Warszawa

 7 grudnia 2013, Centrum Giełdowe


Zapraszamy Państwa do udziału w Dniu Otwartym Giełdy Papierów Wartościowych organizowanym w ramach programu „Kapitalna Warszawa”. Dzień Otwarty jest trzecim dniem konferencji Capital Market Summit (Study to Practice).

To inicjatywa skierowana do inwestorów i ich rodzin, a także wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o giełdzie, notowanych na niej instrumentach finansowych i całym rynku kapitałowym. Oprócz dyskusji o inwestowaniu dla początkujących i zaawansowanych inwestorów giełdowych czeka na Państwa wiele atrakcji. Mając świadomość jak ważna jest edukacja w zakresie ekonomii i inwestowania przygotowaliśmy szereg niespodzianek dla dzieci, również tych najmłodszych.

Program Dnia Otwartego odbywać się będzie równolegle w kilku miejscach i salach w siedzibie Giełdy. Przy wejściu od ul. Książęcej wręczymy Państwu specjalne mapki z planem sytuacyjnym i oznaczonymi punktami, które warto w tym dniu odwiedzić.

W ramach programu:

 • przyjdź na debatę "Giełda kapitałem Warszawy" z udziałem m.in. Adama Maciejewskiego - Prezesa Zarządu GPW i Michała Olszewskiego - Zastępcy Prezydenta m.st.Warszawy
 • Zobacz, jak wygląda i funkcjonuje giełda
 • Naucz się, jak inwestować - posłuchaj wykładów ekspertów !
 • Wygraj laptopa i kurs Szkoły Giełdowej - weź udział w Olimpiadzie Wiedzy Finansowej
 • Atrakcje dla dzieci: w miniaturowym miasteczku Twoje dziecko nauczy się, na czym polega inwestowanie biorąc udział w "cukierkowych notowaniach" i słuchając bajek czytanych przez gwiazdy telewizyjne.


Zwiedzanie Giełdy z przewodnikiem
Podczas Dnia Otwartego zapraszamy do obejrzenia Giełdy w towarzystwie przewodnika, który poprowadzi grupy przez najciekawsze miejsca warszawskiej giełdy i podzieli się wiedzą na temat jej działalności. Zwiedzanie w godz. 12.00 – 16.30. Zapisy na poszczególne godziny będą przyjmowane w recepcji na holu Centrum Giełdowego.


Główne punkty programu przedstawiamy poniżej. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w podziale na sale:

 

1. Hol Centrum Giełdowego (poziom 1) 
    
Program edukacyjny dla początkujących i zaawansowanych inwestorów
     giełdowych
 - rozwiń

2. Wystawa i Targi Historycznych Papierów Wartościowych 
    
(wejście z holu CG, poziom 1)
- rozwiń

 

3. Sala Catalyst (hol CG) 
     Konkurs "Jeden z pięciu"
 - rozwiń

 

4. Sala Notowań (poziom 2) 
    
ABC małego inwestora
 - rozwiń

 
W nauce rozsądnego gospodarowania małym inwestorom pomogą również bohaterowie specjalnie na tę okazję napisanych bajek. Dzięki współpracy GPW z Audioteką.pl powstaną specjalne audiobooki do których kody dzieci otrzymają podczas wizyty na Giełdzie 7 grudnia.

 
 

5. Sala Konferencyjna (poziom 3) 
    
Debata "Wyzwania dla rynku kapitałowego – młodość kontra doświadczenie" i Olimpiada Wiedzy Finansowej
 - rozwiń

W debacie udział wezmą absolwenci Fundacji L.Pagi. W loży ekspertów zasiądą: Mirosław Szczepański -Członek Zarządu GPW, Michał Masłowski - Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Marcin Mierzwa - Wicedyrektor Biura Maklerskiego Alior Bank, Tomasz Zygmański - Uniwersytet Gdański, LBO Private Equity. 

Dla nieco starszych uczestników Dnia Otwartego oraz młodzieży przygotowaliśmy Olimpiadę Wiedzy Finansowej. Celem olimpiady jest popularyzowanie tematyki finansowej w formie zabawy i współzawodnictwa, podnoszenie poziomu inteligencji finansowej, promowanie wiedzy z zakresu bankowości, rynku giełdowego, funduszy inwestycyjnych, leasingu, wiedzy ubezpieczeniowej i biznesu oraz inspirowanie i zachęcanie do pogłębiania wiedzy z zakresu finansów i przedsiębiorczości. Przedmiotem Olimpiady jest rozwiązanie testu zwierającego określoną liczbę pytań z zakresu wiedzy finansowej. Do każdego pytania podanych jest kilka odpowiedzi. Należy podać tylko jedną prawidłową odpowiedź. Każdy uczestnik ma określony w regulaminie czas na rozwiązanie testu. Zwycięzcami Olimpiady będą ci uczestnicy, którzy zakreślą największą liczbę poprawnych odpowiedzi w teście. Spośród uczestników, którzy zdobędą identyczną liczbę poprawnych odpowiedzi, zwycięzcą będzie ten, który zakończy test w najkrótszym czasie. Udział w Olimpiadzie wymaga wcześniejszej rejestracji, do dnia 7 grudnia. . W ramach Olimpiady zostaną przeprowadzone 3 tury (szczegóły w linku poniżej). Ogłoszenie laureatów Olimpiady i wręczenie nagród – po zakończeniu programu merytorycznego w holu CG.

Aby wziąć udział w Olimpiadzie należy zapoznać się z regulaminem i zgłosić swój udział.
Zapisy na Olimpiadę Wiedzy Finasowej - http://www.andrzejfesnak.pl/?page_id=71

 

 

6. Sala Nautilus (poziom 3) 
      
Wykłady i projekcja materiałów filmowych o tematyce finansowej
 - rozwiń

 
 
 

7. Sala NewConnect (poziom 0, wejście od ul.Książęcej)
      
Program przygotowany przez absolwentów Fundacji 2065 im.Lesława A.Pagi
 
      - rozwiń

 

Aby wziąć udział w konferencji Capital Market Summit (Study to Practice) - Dzień Otwarty należy dokonać rejestracji poprzez wypełnienie formularza - zarejestruj się.

Jeśli chcesz wziąć udział w Konferencji Capital Market Summit 6.12 - czytaj dalej....

 

 • Dołącz do nas
 • Śledź nas
 • Zamów Newsletter
 • RSS
 • Wersja mobilna
 • Google Play
 • Apple Store
 • GPW Media