Aktualności

Dzień Edukacji Finansowej

2022-11-04 10:00:36

Fundacja GPW zaprasza wszystkich, którzy chcą  zwiększać swoją wiedzę finansową do udziału w 2. edycji Dnia Edukacji Finansowej.

Wydarzenie odbędzie się 15 listopada br.

Zapraszamy do udziału stacjonarnego lub do słuchania transmisji online. Osoby, które zarejestrują się do udziału w wydarzeniu, otrzymają drogą mailową najpóźniej na dzień przed wydarzeniem link do platformy z transmisją wydarzenia online.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

AGENDA

Podobnie jak rok temu, w programie 2. edycji Dnia Edukacji znajdą się liczne warsztaty i wykłady dotyczące zagadnień związanych z inwestowaniem, ale także szerzej – z zarządzaniem finansami osobistymi, kształtowaniem postaw przedsiębiorczych, czy cyberbezpieczeństwem. Uwagę poświęcimy również zagadnieniom związanym z psychologią inwestowania, a także problematyce podejmowania rozmów z młodzieżą i dziećmi o finansach.  

Ważnym elementem tegorocznej agendy będzie debata ekspercka pt. „Rola i perspektywy edukacji finansowej w dobie recesji”. W części ogólnej wydarzenia odbędzie się także wystąpienie Przedstawicieli Rady Edukacji Finansowej nt. Krajowej Strategii Edukacji Finansowej połączone z prezentacją raportu „Znajomość zagadnień finansowych w Polsce – znaczenie, dane i oferta edukacyjna”. W programie nie zabraknie także informacji o licznych projektach z zakresu edukacji ekonomicznej.

Program wydarzenia został podzielony na moduły kierowane do różnorodnych grup odbiorców:

  •  studentów i początkujących inwestorów,
  •  nauczycieli  i rodziców,
  •  dorosłych i  seniorów.

Do współpracy merytorycznej zaprosiliśmy ekspertów z ww. dziedzin oraz przedstawicieli Patronów, Partnerów i organizacji zajmujących się problematyką edukacji finansowej społeczeństwa.

Dodatkowo podczas 2.edycji DEF w holu głównym Centrum Giełdowego na uczestników stacjonarnych czekać będą także stoiska informacyjne naszych Patronów i Partnerów, przy których będzie można bardziej szczegółowo zapoznać się z ich działalnością i realizowanymi projektami.

Współorganizatorem DEF jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów oraz Centrum GovTech Polska. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego. Partnerami głównymi zostali: Dom Maklerski BOŚ S.A., Beta Securities Poland S.A. oraz Biuro maklerskie mBanku. Partnerami Dnia Edukacji Finansowej będą: Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, PFR Portal PPK, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Polska Izba Ubezpieczeń, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, CFA Society Poland, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, PKN ORLEN S.A., Stowarzyszenie Investhink, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Centralny Dom Technologii, Czepczyński Family Foundation, Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think!. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Rzeczpospolita i Gazeta Giełdy Parkiet, PAP Biznes, money.pl oraz Kurier Nauczycielski.

Dzień Edukacji Finansowej jest realizowany w ramach kampanii World Investor Week (WIW). Światowy Tydzień Inwestora jest kampanią o zasięgu globalnym powołaną do życia przez Międzynarodową Organizację Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) w 2017 r. na rzecz zwiększenia świadomości społecznej na temat roli edukacji oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym. Rolę koordynatora World Investor Week w Polsce pełni Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

  URSZULA ADAMCZYK
Główny Specjalista w Departamencie Komunikacji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od wielu lat zajmuje się opracowywaniem koncepcji i realizacją działań komunikacyjnych, w tym kampanii skierowanych do konsumentów i przedsiębiorców. Współtworzy i wdraża projekty edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży. Uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych inicjatywach dotyczących promowania praw konsumentów i prawa konkurencji. 
     BARTOSZ BIDERMAN
Specjalista w Zespole Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego CSIRT KNF. Doktorant Wojskowej Akademii Technicznej. Szkoleniowiec i wykładowca z kilkuletnim doświadczeniem, prowadzący prelekcje z zakresu oszustw i cyberbezpieczeństwa.
   

JACEK BRZEZIŃSKI
Nauczyciel ekonomii, podstaw przedsiębiorczości, geografii, ochrony środowiska z doświadczeniem w zarządzaniu oświatą, ekspert CKE, egzaminator, koordynator SIGG, animator ekonomii społecznej z pasją biegania i podróżowania. 

 

  MAREK DIETL
dr Marek Dietl jest prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i doradcą ekonomicznym Prezydenta RP oraz adiunktem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wcześniej zdobywał doświadczenie poprzez prawie 20 letnią praktykę w doradztwie strategicznym i branży venture capital. Zasiadał w Radach Nadzorczych, Komisjach Rewizyjnych i Komitetach Inwestycyjnych ponad 25 organizacji. 
     AGNIESZKA DURSKA
Z wykształcenia politolog i specjalistka ds. stosunków międzynarodowych, wieloletni praktyk komunikacji, specjalistka ds. public relations z ponad 20-letnim doświadczeniem zarówno po stronie agencji jak i klientów. Wykładowca akademicki, autorka tekstów. W PIU jest menedżerką ds. komunikacji i edukacji, odpowiedzialną m.in. za tworzenie strategii komunikacji, realizację kampanii informacyjnych i edukacyjnych, tworzenie contentu, komunikację w mediach społecznościowych, relacje ze społecznością. Redaktor blogów PIU.
  prof. KRZYSZTOF JAJUGA
Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Warszawskiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oraz uczelni za granicą (m.in. Jiao Tong University w Szanghaju). Doktor honorowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej i profesor honorowy Politechniki Warszawskiej. W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się wokół finansów, zarządzania ryzykiem, nieruchomości, nowych technologii oraz statystyki i ekonometrii. Kierownik Katedry Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest przewodniczącym Komitetu Statystyki i Ekonometrii Polskiej Akademii Nauk oraz Zespołu Nauk Społecznych Rady Doskonałości Naukowej. Ponadto jest twórcą i prezesem CFA Society Poland. Jest też członkiem Rady Doradczej Association of Business Service Leaders. Współpracuje z licznymi instytucjami finansowymi i przedsiębiorstwami.
  BOGDAN KORNACKI
Od 1992 roku pracował w biurach maklerskich na stanowiskach kierowniczych związanych z inwestycjami własnymi. Od 2007 r. pracuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w Dziale Rozwoju Rynku. Jest odpowiedzialny m.in. za instrumenty pochodne, produkty strukturyzowane i ETFy. Wykładowca w zakresie instrumentów pochodnych i produktów strukturyzowanych, szkolący inwestorów oraz pracowników domów maklerskich. Makler papierów wartościowych (licencja nr 180).
  DAMIAN KUPCZYK
Terapeuta dziecięcy, specjalista z zakresu psychologii rozwojowej dziecka, psychotraumatolog, suicydolog, pedagog resocjalizacji i terapii w edukacji. Edukator finansowy prowadzący od ponad 7 lat szkolenia i warsztaty związane z nauką ekonomii i finansów. Współautor materiałów do edukacji ekonomicznej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prezes Zarządu Czepczyński Family Foudation od ponad 5 lat realizującej ogólnopolski projekt edukacji finansowej ABC-Ekonomii. Wykładowca akademicki Collegium Humanum na kierunkach pedagogiki oraz zarządzania. Od wielu lat współpracuje z firmami i instytucjami będąc konsultantem m.in. programów wolontariatu pracowniczego w tematyce realizacji zajęć i warsztatów z zakresu edukacji finansowej i ekonomicznej dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Specjalista z zakresu metodyki prowadzenia zajęć w ujęciu terapeutyczno-wyzwalającym.
  dr EMIL ŁOBODZIŃSKI
Od kilkunastu lat związany z rynkiem kapitałowym jako analityk, zarządzający funduszami i doradca inwestycyjny. Ekspert w dziedzinie rynków finansowych, w szczególności analizy spółek, zarządzania portfelem oraz funduszy inwestycyjnych. Cyklicznie komentuje wydarzenia na rynkach finansowych w prasie, radiu i telewizji. Prelegent na wielu konferencjach poświęconych tematyce rynku giełdowego w Polsce. Pasję dydaktyczną realizuje prowadząc zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz szkolenia na kursach przygotowujących do egzaminu na doradców inwestycyjnych i dla kandydatów na członków rad nadzorczych Skarbu Państwa. W Biurze Maklerskim PKO Banku Polskiego odpowiedzialny za doradztwo inwestycyjne i portfele modelowe oraz analizę techniczną.
  BARTOSZ MAJEWSKI
Dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH. Specjalizuje się w przedsiębiorczości, zarządzaniu strategicznym, miękkich obszarach zarządzania oraz rozwijaniu edukacji ekonomicznej. Zaangażowany w wiele projektów doradczych, eksperckich i edukacyjnych związanych z przedsiębiorczością.
  PAWEŁ MAŁMYGA
Ukończył Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od 2010 roku związany z Biurem Maklerskim PKO Banku Polskiego, w którym zajmuje się analizą techniczną. Autor tysięcy komentarzy rynkowych, prelegent na konferencjach branżowych i szkoleniach na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Poza analizą techniczną zajmuje się ilościowym podejściem do klasyfikowania instrumentów inwestycyjnych. Wielokrotnie wyróżniony w TOP3 najlepszych analityków technicznych w Polsce według Gazety Giełdy i Inwestorów “Parkiet”. Jego główny obszar zainteresowań profesjonalnych to instrumenty pochodne, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim algorytmiczne strategie inwestycyjne. W wolnym czasie poszerza wiedzę z zakresu statystyki, analizy danych i programowania.
  dr MICHAŁ MASŁOWSKI
Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Doktor nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz pracownik Katedry Badań Operacyjnych na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w latach 2000-2008. Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki IFIRMA SA. Organizator kilkudziesięciu konferencji WallStreet i Profesjonalny Inwestor. Autor podcastów Echa Rynku (zawodowo) i MacGadka (hobbystycznie).
  MATEUSZ MUCHA
Doradca Inwestycyjny w Beta Securities Poland, podmiocie który zainicjował tworzenie BETA ETF opartych na polskim prawie oraz notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Odpowiedzialny za analizy i raporty mające za zadanie pomóc w stworzeniu atrakcyjnej oferty BETA ETF oraz za kampanie informacyjno-edukacyjną w zakresie inwestowania w ETF. Zarządzający Aktywami BETA ETF w AgioFunds TFI jako członek 3 osobowego zespołu zarządzającego, pełni obowiązki zarządzającego na 9 funduszach BETA ETF. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Finanse i Rachunkowość Biznesu. Doradca Inwestycyjny nr 576. Makler Papierów Wartościowych nr 2903.
  DOROTA NOWALIŃSKA
Pracownik Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, specjalizuje się w kontroli firm inwestycyjnych i banków działających na podstawie art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Przez wiele lat jako naczelnik, kierowała Wydziałem Kontroli Departamentu Firm Inwestycyjnych, a od 2021 r. jest zastępcą dyrektora Departamentu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
  MAŁGORZATA NOWICKA
Pedagog, ekspert ds. zdrowia psychicznego i komunikacji społecznej, prezes Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej Absolwentka Uniwersytetu Bostońskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Jej domeną jest praca z relacjami w różnych obszarach życia zawodowego i tworzenie dedykowanych i niesztampowych rozwiązań dla biznesu i administracji publicznej. Łączy pracę dla biznesu z wspieraniem trzeciego sektora i JST poprzez przenoszenie dobrych praktyk pomiędzy sektorami oraz budowanie partnerstw. Była ekspertem i doradcą w Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Premiera RP oraz współpracowała z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ministerstwem Gospodarki w zakresie promocji partnerstwa biznesowego Polska- Afryka. Obecnie współpracuje z Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Od 2014 roku Fundatorka i Prezes Fundacji Instytut Edukacji Pozytywnej. Fundacja w przeciągu 8 lat wsparła ponad 60 tys. nauczycieli, psychologów, pedagogów i pracowników sektora publicznego oraz ponad 100 tys. dzieci i młodzieży w całym kraju oraz skupia ponad 90 ekspertów z Polski i ze świata. Instytut obecnie pomaga we wdrażaniu zmian w edukacji w ponad 3000 szkołach w Polsce, wspiera szkoły polonijne i polskie punkty konsultacyjne poza granicami kraju. Instytut jest jednym z głównych realizatorów programów rządowych w zakresie edukacji, profilaktyki i wychowania, w tym Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2022.
  JUSTYNA ORŁOWSKA
Ekonometryk, finansista, ekspert od zarządzania funduszami. Doświadczenie zdobywała w cenionych na całym świecie spółkach konsultingowych, takich jak Capital One Advisers, Ipopema Securities, Enterprise Investors czy EY, gdzie realizowała szereg projektów związanych z analityką w obszarze bankowości inwestycyjnej. W październiku 2016 roku dołączyła do zespołu doradców Ministra Rozwoju, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie innowacyjnymi projektami cyfrowymi. Pełniła także funkcję doradcy premiera ds. innowacji i finansów. W kwietniu 2018 została mianowana dyrektorem pionierskiego programu GovTech Polska, którego zadaniem jest wdrażanie innowacji i nowych technologii w sektorze publicznym. W marcu 2020 roku powołana na Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, a w grudniu 2020 powierzono jej rolę Szefa Centrum GovTech odpowiedzialnego za najważniejsze projekty cyfryzacyjne w Polsce.
Wyróżniona Nagrodą “Cyfrowy Orzeł” Związku Cyfrowa Polska, Nagrodą “Orzeł Innowacji” przyznawanej przez “Rzeczpospolitą” i znalazła się w rankingu 30 przed 30” Forbes 2020 r.
  RENATA OSZAST
Od 2019 r. przewodniczy Radzie Edukacji Finansowej, której celem jest propagowanie wiedzy na temat finansów, m.in. poprzez wyznaczanie kierunków i sposobów realizacji zadań Funduszu Edukacji Finansowej.
Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunek Historia) oraz Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (kierunek Zarządzanie i marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu bankowości i finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła również studia MBA.
  HUBERT PLICHTA
Prawnik, Członek Zarządu Fundacji LexCultura. Od 2016 r. zawodowo związany z konsumenckimi organizacjami pozarządowymi, w których odpowiada za wdrażanie i nadzór projektów dotyczących edukacji konsumenckiej. Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu praw konsumentów i cyberprzestrzeni adresowane do młodzieży oraz seniorów. Autor licznych artykułów i publikacji dotyczących prawa konsumenckiego.
  MONIKA PŁOŃSKA
Menadżer zarządzania zrównoważonym rozwojem w europejskich koncernach w sektorze naftowym, energetycznym i nawozowo- chemicznym. Wykładowca akademicki w dziedzinie ekonomii i zarządzania. Posiada doświadczenie we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju zgodnych z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu i Nowej Taksonomii UE, zarządzaniu kwestiami ESG i raportowaniu niefinansowym zgodnie z międzynarodowymi standardami i wytycznymi (GRI, IIRC, TCFD). Doktorantka w dyscyplinie zarządzania strategicznego zrównoważonym rozwojem. W PKN ORLEN odpowiedzialna za opracowanie strategii zrównoważonego rozwoju, ratingi i oceny ESG, przygotowanie koncernu do pozyskania zrównoważonego finansowania.
  JAROSŁAW PRZYBYŁ
Związany z rynkami finansowymi od 2006 r. Karierę zaczynał w Londynie, pracując w firmie analitycznej Argus Vickers. Następnie pełnił rolę menedżera trading floor-u kontraktów terminowych futures dla OSTC: jednego z największych globalnie dostarczycieli płynności na rynkach futures. Następnie 3,5 roku spędził na Giełdzie Papierów Wartościowych w Dziale Rozwoju Rynku, gdzie odpowiadał m.in. za produkty strukturyzowane i ETF-y oraz pozyskiwanie nowych klientów instytucjonalnych. Brał udział w wielu projektach mających na celu rozwój polskiego rynku kapitałowego. Kolejne 3,5 roku pracował w Biurze Doradztwa Inwestycyjnego banku Citi Handlowy, gdzie świadczył usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów zamożnych oraz był członkiem Komitetu ds. Alokacji Aktywów. Od października 2017 r. w Alior Banku – najpierw na stanowisku dyrektora ds. produktów inwestycyjnych Private Banking, a następnie menedżera Zespołu Analiz i Doradztwa. Posiada licencję maklera papierów wartościowych.
  Prof. UEK, dr hab. TOMASZ RACHWAŁ
Ekonomista – geograf ekonomiczny, doktor habilitowany nauk społecznych, nauczyciel akademicki – profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, autor podręczników szkolnych i akademickich, ekspert wielu resortów, instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych w zakresie edukacji ekonomicznej i geograficznej; propagator stosowania aktywizujących metod nauczania, wprowadzania nowoczesnych środków dydaktycznych do systemu edukacji, kształtowania postaw otwartości na świat oraz kompetencji przedsiębiorczych. Współautor obecnie obowiązującej podstawy programowej z podstaw przedsiębiorczości i geografii, wykonanej jako koordynator i członek zespołów eksperckich MEN, autor/współautor podręczników szkolnych (do szkół podstawowych z geografii oraz szkół średnich z podstaw przedsiębiorczości i geografii) oraz akademickich, a także poradników dla uczniów, m.in. z zakresu opracowania biznesplanów – „Biznesplan krok po kroku”. Otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za działalność na rzecz państwa polskiego i społeczeństwa w zakresie nauki i edukacji, Medal Komisji Edukacji Narodowej za działalność dla polskiej oświaty, liczne nagrody rektorskie dwóch uczelni za całokształt dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego, za działalność organizacyjną i naukową, Brązowy Medal za długoletnią służbę oraz tytuł Honorowego Ambasadora Kongresów Polskich za wieloletnie działania na rzecz promocji Polski jako miejsca kongresów i konferencji.
  ELIZA ROKICKA
Edukatorka związana z Fundacją Warszawski Instytut Bankowości od lutego 2022 r.; koordynuje projekt "Aktywny Senior", realizowany w ramach jednego z największych w Europie programów pozaformalnej edukacji finansowej i cyfrowej - "Bankowcy dla Edukacji"; główne obszary zainteresowań to grafika komputerowa, fotografia cyfrowa oraz nowoczesne technologie.
  KONRAD RYCZKO
Inwestor, Makler Papierów Wartościowych, Analityk w DM BOŚ. Aktywny uczestnik rynku posiadający rozległą wiedzę z zakresu inwestycji krótkoterminowych/day-tradingu na GPW.
  RAFAŁ SADOCH
Analityk instrumentów finansowych w Biurze maklerskim mBanku - z rynkami związany od kilkunastu lat. Pierwsze 5 lat swojej kariery spędził jako Ekonomista w Plus Banku odpowiadając za prognozowanie zmiennych makroekonomicznych oraz kursów walutowych. W 2015 roku dołączył do zespołu Biura maklerskiego mBanku, gdzie pisze analizy na portalu mNews i koordynuje pracę zespołu analityków.
  dr KATARZYNA SEKŚCIŃSKA
Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, coach i trener. Adiunkt w katedrze Psychologii Biznesu i Aplikacji Społecznych Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowo-badawcze obejmują psychologię finansową, psychologię konsumenta i ekonomię behawioralną. Szczególnie interesują ją tematy związane z psychologicznymi i socjologicznymi czynnikami wpływającymi na ryzykowne wybory finansowe i wybory konsumenckie, jak również zagadnienia socjalizacji ekonomicznej. Autorka i wykonawca wielu projektów z zakresu edukacji ekonomicznej, zrealizowanych we współpracy z kluczowymi instytucjami finansowymi w Polsce. Autorka ponad 50 artykułów naukowych opublikowanych w wysoko punktowanych czasopismach zagranicznych i krajowych oraz ponad 80 wystąpień podczas konferencji naukowych. Od wielu lat z powodzeniem łączy pracę naukową ze współpracą z biznesem.
  KRZYSZTOF SOSNOWSKI
Senior Product Manager w Dziale Rozwoju Rynku GPW, gdzie zajmuje się ofertą produktową instrumentów pochodnych, produktów strukturyzowanych oraz ETF-ów. Wcześniej na GPW pracował w Dziale Notowań i pełnił funkcję Przewodniczącego Sesji Giełdowych. Był bezpośrednio odpowiedzialny między innymi za: nadzór nad przebiegiem sesji giełdowej, bieżącą i awaryjną parametryzację systemu notowań oraz badanie zleceń i transakcji pod kątem możliwej manipulacji. Przed GPW pracował w Biurze Maklerskim Alior Banku na stanowisku maklera papierów wartościowych dla klientów segmentu VIP. 
    MONIKA WOJCIECHOWSKA
Od 2018 r. kieruje Zespołem Edukacji Finansowej w Biurze Komunikacji i Promocji Ministerstwa Finansów.
Absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek gospodarka krajów rozwijających się). Ukończyła studia podyplomowe z zakresu finansów oraz studia doktoranckie z zakresu zarządzania i bankowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
  PATRYK WYCZÓŁKOWSKI
Nazywam się Patryk Wyczółkowski, jestem ekspertem w PFR Portal PPK. Na co dzień Uczę i motywuję jak budować swoją przyszłość finansową. Do realizacji projektów podchodzę z radością i odwagą. Uwielbiam kreatywną pracę, w której główne role odgrywają moja wyobraźnia i wiedza. Mam trzy wyjątkowe supermoce: ciekawe i porywające wystąpienia publiczne, mistrzowska znajomość PowerPointa, entuzjazm i pasja, którymi zarażam innych. Chcesz poszerzyć swoje horyzonty? Zapraszam Cię na spotkanie! 
  KAROLINA WYSOTA
Dziennikarka money.pl od maja 2022 r. Pisze o sektorze finansowym w szerokiej perspektywie. Wcześniej podobną tematyką zajmowała się przez blisko 5 lat w "Pulsie Biznesu". Zanim trafiła do redakcji "PB", pracowała w portalach biznesowych: biznes.onet.pl i forbes.pl. Dolnoślązaczka, absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz finalistka tegorocznej edycji Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego, przyznawanej przez Press Club Polska za publikację „Plaga oszukańczych platform zatruwa system” w Pulsie Biznesu.
  AGNIESZKA ZARĘBA
Dziennikarka ekonomiczna i autorka podcastu „Biznes. Między wierszami” w RadioZET.pl. Specjalizuje się w tematyce gospodarki, inwestowania, biznesu i rynku kapitałowego. Aktywnie uczestniczy w inicjatywach popularyzujących edukację ekonomiczną i udziela się w środowisku inwestorów indywidualnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spotkań biznesowych, obsłudze konferencji, moderowaniu debat rynkowych, kongresów gospodarczych i uroczystych gal. Wspiera społeczność kobiet w świecie biznesu i inwestycji.